Afgelopen zaterdag was er een goedbezochte Repairclub bijeenkomst in De Stuw. Een tiental gasten met hun defecte apparaten zijn ontvangen waarbij de gast het proces van diagnose en reparatie met aandacht en vol verwondering bijwoonde. Deze keer kwamen, naast moeilijk te repareren koffiemachines, ook een radiografische zender, een afstandsbediening, een stereotoren maar ook een deegmixer binnen. De diagnose én reparatie bracht ook een aantal adviezen voort, zoals: bestel een nieuw relais (voor de stereotoren) of een nieuwe aandrijfriem (voor de deegmixer). Er waren twe e aspirant-reparateurs en spoedig startten zij hun eerste werkzaamheden – zij hebben die deegmixer losgemaakt en de juiste diagnose gesteld. De eigenaar ging tevreden en mét instructies voor de aanschaf van nieuwe aandrijfriemen naar huis.
Het was dus een gemoedelijke middag met veel belangstelling, ook van mensen die eens kwamen polsen wat wij nu allemaal precies doen op zo’n middag. Bakje koffie, kletsen, rondkijken – aanstekelijk is het, dus ja, volgende keer brengen zij ook een apparaat mee om te laten maken. “Wat een goed idee, en fijn dat we ook voor oudere apparaten in ons dorp terecht kunnen voor technische hulp”. En: “Uiteraard, niet alles is te repareren maar dat je er bij bent dat een technicus er naar kijkt geeft een goed gevoel over wat je nou moet doen met een defect apparaat – er naar laten kijken voordat je het via de winkel laat opsturen naar de fabrikant is geruststellend”, zo zegt een gast aan het einde van de middag.
Het team van de Repairclub kijkt terug op een mooie middag. Op 14 juli zijn we er weer!

De Repairclub begint in september ook in Nijkerk: reparateurs gevraagd! Stuur ons een mail REPAIRCLUB@xs4all.nl