Kinderen die geen boeken lezen tijdens de zomervakantie, zakken gemiddeld 1 tot 2 AVI-niveaus. Het is belangrijk dat kinderen tijdens de zomervakantie blijven lezen. Zijn er thuis geen leuke boeken? Bij de Kinderzwerfboekstations in onze gemeente kan ieder kind een boek uitzoeken.

Een kinderzwerfboek is een boek met een zwerfsticker op de kaft. Iedereen kan kinderboeken uit zwerven sturen zodat andere kinderen ze kunnen lezen. Zwerfstickers zijn gratis aan te vragen en liggen vaak ook in de zwerfboekstations. Een Kinderzwerfboekstation is een plek waar kinderen boeken kunnen brengen of halen om thuis te lezen. In onze gemeente staan ze al op diverse plekken, zoals bij het stadhuis en bij winkelcentrum Paasbos. In heel Nederland zijn er meer dan 2.300 Kinderzwerfboekstations, allemaal te vinden op www.kinderzwerfboek.nl.

Foto Kees van den Heuvel